НОВИНИ‎ > ‎

Другий етап конкурсу «Навчальне судове засідання»

опубліковано 3 трав. 2010 р., 03:15 Юридична клініка Одеської національної юридичної академії
28 квітня 2010 року Вінницький окружний адміністративний суд приймав у своїх стінах учасників другого етапу конкурсу «Навчальне судове засідання», метою якого, зокрема, була спроба підвищити професійний рівень судочинства в Україні, запровадити високі стандарти судового розгляду в адміністративних справах, популяризувати основні професії апарату суду та надати специфічні практичні навики студентам вищих навчальних закладів юридичних спеціальностей.

Серед команд-представників різних вищих навчальних закладів України була й команда Одеської національної юридичної академії у складі восьми студентів старших курсів академії, а саме: студентів 5 курсу Інституту прокуратури та слідства ЛОДЖУКА Максима (капітан команди) та ІЗОВІТИ Андрія, студентки 4 курсу цього інституту КЕДИК Вероніки, студента 5 курсу соціально-правового факультету КУРНОСЕНКА Сергія, студента 5 курсу факультету цивільної та господарської юстиції ДАБІЖІ Ярослава, студентки 3 курсу цього факультету ЛУГОВОЇ Ганни, студентки 5 курсу факультету міжнародно-правових відносин та юридичної журналістики КОЖУХАР Катерини, а також студента 4 курсу факультету адвокатури ХОМИЧ Івана.

І що цікаво, усі члени команди академії беруть активну участь в діяльності Юридичної клініки «PRO BONO», яку очолює к.ю.н., доцент ПАШКОВСЬКИЙ Микола, а тому достатньо обізнані в тонкощах провадження у справах адміністративної юрисдикції та положеннях чинного Кодексу адміністративного судочинства України.


Щодо самого конкурсу, то він являв собою імітацію судового засідання з розгляду адміністративної справи в суді першої інстанції, де учасники команд мали змогу виступати в ролі судді, помічника судді, секретаря судового засідання, судового розпорядника, представників позивача та відповідача, свідка та перекладача. В свою чергу, фахове журі, очолюване Головою Вищого адміністративного суду України ПАСЕНЮКОМ Олександром, оцінювало виступи представників команд за спеціально сформованими критеріями та відзначало найкращого гравця кожної з вищезазначеної категорії, а також найкращу команду конкурсу. Слід також відзначити, що в складі журі Одеську національну юридичну академію представляв директор Інституту підготовки професійних суддів к.ю.н., доцент ТОДОЩАК Олег.

В перший етап конкурсу, який відбувався 15 березня 2010 року в приміщенні Вінницького окружного адміністративного суду, учасники мали можливість бути присутніми на прес-конференції разом із головою суду КУЗЬМИШИНИМ Віталієм, а також відвідати ряд лекцій та семінарів щодо порядку проведення судових засідань, складання процесуальної документації, використання засобу фіксації судового засідання тощо. Кульмінацією цього етапу було жеребкування, яке визначило команд-суперників, а також розподілило ролі сторін судового засідання.

Другий етап конкурсу був повністю посвячений моделюванню судових засідань, а також аналізу виконання командами-учасницями «домашнього завдання», яке являло собою необхідність оформлення матеріалів адміністративної справи у відповідності до положень Інструкції з діловодства в апеляційних і місцевих адміністративних судах.

За результатами змагань в командному заліку, Одеська національна юридична академія розділила перше місце із командою юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, а також з командою господарів конкурсу – Міжрегіональною академією управління персоналом. Щодо індивідуального туру, то представники Одеської школи права одержали найбільшу кількість іменних сертифікатів: найкращими в ролі «Секретаря судового засідання» визнано студента 4 курсу факультету адвокатури ХОМИЧА Івана, в ролі «Помічника судді» – студента 5 курсу соціально-правового факультету КУРНОСЕНКА Сергія, а найкращим в ролі «Судді» конкурсу, зокрема через свою активність та ініціативність як головуючий, став капітан команди – студент 5 курсу Інституту прокуратури та слідства ЛОДЖУК Максим.
Коментар члена Журі конкурсу, директора Інституту підготовки професійних суддів к.ю.н, доцента ТОДОЩАКА Олега:
- У Вінниці команда академії справді показала високий рівень теоретичних знань та практичних навичок з адміністративного процесу, зуміла обґрунтовано відстоювати позицію позивачів, достойно заперечувала у ролі відповідачів, а також грамотно вела процес, представляючи суд. Таким чином, їх перемога є цілком заслуженою, а авторитетне журі вкотре пересвідчилось, що викладачі кафедри адміністративного та фінансового права академії, очолюваної Президентом академії, д.ю.н., професором, академіком КІВАЛОВИМ Сергієм, готують фахову заміну сучасному поколінню юристів-адміністративістів.

(М. Лоджук)
Comments